2014-11-29 Mantorp

Riksutställning 29/11 2014 på Travbanan i Mantorp

 

 

Fullt med bilder är utlagt i bildgalleriet.

Jag hoppas att det är ok för er besökare att undertecknad har lagt ut bilder, om det är så att ni är med på bild men önskar ta bort den hör av er till undertacknad.

 

Bilder på de djur som fått 95 poäng och högre. Kanske inte av bästa kvalite men dock en bild. Dessa bilder ligger sist i albumet och i kommentaren står vilket katalognummer ovh vilka poäng de fått.

 

Följ länken nedan för att se bilderna:

 

BILDER FRÅN MANTORP

 

Hederspriser delades ut från 94,5 p och uppåt.

 

Mantorpsmästare Affe Hedlund Vårgårda Alaska 286,5 p (saknas på bild)

Rikspokalen Affe Hedlund Alaska 286,5 p (saknas på bild)

Östgötamästaren Paavo Paraniak

ÖÖK:s Ungdjurscup Paavo stam 285 p Vit lant

Martin Härle Best in Show Thyringer 286 p

VÖK:s Ungdjurscupens bästa stam Christer Järnhede Engelsk Sheck

Bästa Junior Emelie Delleskog 95 p Rex Gepard

 

Klass A

1. Affe Hedlund Vårgårda Alaska 286,5p

2. Martin Härle Malmö Thyringer 286p

3. Sandra och Khrister Tengelin Fjugestad Zobel brun 258,5p

4. Gunnar Johansson

5.Bengt och Christer

6.Emma Skogsberg

7.Ingela Larsson

8.Gun Nycander

9.Linda Ahlsen

10.Kenneth Hagström

11.Familjen Bäcke/Millberg

12.Bernt Järnhede

13.Paawo Paraniak

14.Ziv och Zoo-Erik Brömster Eriksson

15.Christer Järnhede

16.LArs-Åke Asp

17.Markus Hagström

18.Lars-Åke Asp

19.Katrin Alfredsson

20.Karl Hals

21.Ingela Larsson

22. Katrin Alfredsson

23.Sara Segerström

24.Felicia Ericsson

25.CarolinePersson

26.Johny Stolpe

27.Ludvig Karlsson

28.Bo Eriksson

29.SGunnar Johansson

30.Ingela Larsson

31.Ellen Ahlgren

32.Göran Stolpe

33.Ingela Larsson

34.Matilda Hedberg

35.Susanne Papic

36.Camilla Hedberg &Johan Persson

37.Maria Törnevall

39.Majlis Millberg

40.Ebba &Thea Hidbäck

41.Maria Törnvall

42.Maria Ottosson

43.Heidi Söderqvist

44.Wilma Damberg

45.Louise Snaula storm

46.Maria Thomassen

47.Julia Ahlgren

48.Terje Axerud

49.Linda Jepsen

50. Linda Jepsen

51.Sara Segerström

52.Elin Skogsberg

53.Rikard Ahlnér

54.Gunnar Söderqvist

55.Inga-Stina Eriksson

56.Marianne Jargéus

57.Ann-Elisabeth Jacobsen

58.Bernt och Christina Andersson Söderberg

59.Christina &Jonny Kvist

60.Tina Häll & Bille Gustavsson

61.Ola Wärme

62.Linda Bergman

63.Camilla Hedberg & Johan Persson

64. Jesper Wärme

65. Susanne Papic

66. Birgitta Lundgren

67. Linda Ahlsen

68. Linda Nycander

69. Marianne Jargéus

70 Tina Häll & Bille Gustavsson

71. Lotta Fageryd

72. Felicia Ericsson

 

Klass B

1. Bernt o Christina Andersson Söderberg Nyköping Vit Lant 285,5p

2. Felicia Ericsson Sköldinge Bourgonge 285,5p

3. Katrin Alfredsson Värmeskog Lilla Wiener blå 95,5p

4. Familjen Bäcke/Millberg Falun Dvärgvädur, viltgrå 285p

5. Paawo Paraniak Skärblacka Vit Lant 285p

6. Bengt o Christer Anderson

7. Christer Järnhede

8. Fredrik Holmdahl

9. Emelie Delleskog

10.Ivan Bäckström

11.Christer & Jonny Kvist

12.Matilda Hedberg

13.Gunnar Söderqvist

14.Gunnar Johansson

15.Ingela Larsson

16.Lena Berg

17. Kenneth Hagström

18.Maria Adolfsson

19.Maria Thomassen

20.Dennis Bäck-Thim

21.Lotta Nilsson

22.Heidi Söderqvist

23.Thérése Franck

24.Ellen Alqvist

25.Ola Wärme

 

 

 

Klicka på namnet för att få upp undertecknads mailsdress:

 

Anette Hultman

 

 

 

 

 

 

 

2014-11-29 Mantorp

 

581 kaniner anmälda.

 

101 utställare.

Webbansvarig Tuss Fasth, kontakt webb@vastraostergotlandskaf.se